Ako používať šípkostroje?

Šípkostroje sú v súčasnosti veľmi vyhľadávané a nechýbajú v mnohých prevádzkach. Obľuba u verejnosti spočíva nielen v samotnom kúzle hry, no i v ľahkej dostupnosti zábavy. Spoločnosť FOSA ponúka prenájom šípkových automatov už viac ako pätnásť rokov. Vďaka spoľahlivým šípkostrojom už zvýšila zábavu a výnos mnohým prevádzkam.  Ak ste si už od nás nejaký prenajali, môžete rátať aj s rýchlym servisom. Ale teraz sa pozrite na to, ako správne hrať.

Potrebná výstroj k šípkam                                                                                               

Medzi veľmi populárne zábavné automaty patria elektronické šipky, ktoré sa cez víkendy nezastaviaNa hranie šípok nie je potrebná žiadna špeciálna výstroj. Oblečenie by malo byť  pohodlné tak, aby nebránilo v pohybe odhodovej ruky. Kvôli pevnému postoju je potrebná stabilná obuv.

Rozmery hracieho priestoru                                                                                            

Priestor na hranie šípok by mal byť dlhý aspoň tri metre. V tomto prípade nie je správne šetriť na rozmeroch hracej plochy. Šípky väčšinou nehrá len jedna osoba. Preto je ideálne vzdušnejšie priestranstvo.

Z čoho sú šípky vyrobené?

V súčasnosti sa na výrobu tela šípok používa mosadz, zliatina niklu a stiebra, či wolframu a niklu. Podstatnú úlohu tu má merná hmotnosť zliatiny. Čím ťažšia, tým lepšia.

Terče

Materiál, z ktorého sú terče vyrobené,  závisí od toho, o aký typ šípkových automatov ide.

Pri elektoronických šípkach sa na výrobu využíva plast. Na povrchu terča sa nachádza aj umelé sito z malých otvorov, do ktorých sa šípka s plastovým hrotom môže zapichnúť, bez toho, aby ho akokoľvek poškodila.

Klasické šípky majú terče vyrobené z rôznych materiálov. Dokonca aj súčasnosti sa ešte nájdu také, ktoré sú vyrobené z dreva. Sú ale tvrdé a náročné na údržbu. Ich opakom sú papierové, ktoré sa však rýchlo ničia. Najlepšie a najviac využívané sú sisalové terče tvorené zo štetín agave sisalana – rastliny rastúce v Mexiku a v Afrike. Používajú sa k výrobe lian a povrazov.

Šípky a ich pravidlá

Postoj a štýl hry šípok si môže každý hráč prispôsobiť svojim potrebám. Je však Elektronické šípky vám zaručene poskytnú spojenie zábavy a oddychu v príjemnom prostredídôležité myslieť na to, že noha, s ktorou stojíte na čiare, je identická s rukou, ktorou hádžete. Praváci teda stoja pravou nohou na čiare a ľaváci ľavou.Hádže sa troma šípkami. Každou z nich zvlášť. Jedno kolo tvorí séria troch hodov. Kolá sa opakujú. Hrá trvá dovtedy, kým niektorý z hráčov nesplní jej podmienky a tým pádom vyhrá. Jedna takáto hra sa nazýva leg. V šípkach existuje mnoho hier. Na turnajoch sa však hrajú hlavne hry nazývané X01 (namiesto X se doplní 3, 5, 7, …) a CRICKET, ktoré vám predstavíme.

Na začiatku hry 501 má každý hráč práve takýto počet bodov. Po jednom kole sa súťažiaci striedajú. Odčíta sa im práve hodený počet. Víťazom sa stáva ten, kto dosiahne presne 0 bodov.  Ak hodí menej ako nulu, čiže zápornú hodnotu, kolo sa nepočíta a pokračuje súper. Hrá má väčšinou konkétnu počiatočnú (IN) alebo konečnú (OUT) podmienku. Najčastejšou z nich je DOUBLE OUT, čo znamená, že na nule musíte skončiť hodom do správneho dablu.

CRICKET je hrávaný prevažne na turnajoch v USA. Väčšinou sa hrá na výseky od 15 do 20 a BULL. Súťažiaci si musí v každom z týchto výsekov pripísať tri zásahy a tým ho uzatvoriť. Ak sa mu to podarí a jeho súper nemá tieto zásahy splnené, na tomto čísle získava body, pokiaľ ich opäť zasiahne. Hra končí, keď hráč s najlepšou bodovou bilanciou uzavrie všetky výseky. Cricket je strategicky veľmi náročný a má mnoho variantov.

Pre úspech v každom športe je nevyhnutný tréning. Inak tomu nie je ani prí šípkach.  Ak vám však ide len o zábavu, vystačíte si aj bez neho. Tak či tak, s nami je prenájom  nevýherného hracieho automatu veľmi jednoduchý. Výhodou je, že nepožadujeme žiaden vstupný poplatok. S nami zažijete maximálny zážitok z hry aj vďaka kvalitnému šípkostroju.  S dovozom a inštaláciou šípkového automatu si nerobte starosti. Nechajte to na nás. Postaráme sa aj o prvotriedny servis.

Pre úspech v každom športe je nevyhnutný tréning. Inak tomu nie je ani pri šípkach. Ak vám však ide len o zábavu, vystačíte si aj bez neho. Tak či tak, s nami je prenájom nevýherného hracieho automatu veľmi jednoduchý. Výhodou je, že nepožadujeme žiaden vstupný poplatok. S dovozom a inštaláciou šípkového automatu si nerobte starosti. Nechajte to na nás. Postaráme sa aj o prvotriedny servis. Maximálny zážitok z hry môžete zažiť aj vo svojom podniku vďaka kvalitnému šípkostroju.  Radi Vám pomôžeme vybrať ten správny. Prenájmom šípkostroja zvýšite návštevnosť prevádzky. Ozvite sa nám.